Γιάννης Κουτσουρίδης-Σχολικός Σύμβουλος 4ης ΠΕ Πέλλας

img_2352

Ο Γιάννης Κουτσουρίδης είναι δάσκαλος, μετεκπαιδευμένος στην Ειδική Αγωγή και με μεταπτυχιακές σπουδές σε διατμηματικό πρόγραμμα του Α.Π.Θ. με κατεύθυνση «Γλωσσοτεχνολογία» και ειδικότερα στα Συστήματα Διαχείρισης Μάθησης (LMS) και τις θεωρίες μάθησης.

Έχει εργαστεί ως δάσκαλος σε δημοτικά σχολεία, στο σχολείο Αποδήμων Ελληνοπαίδων-Παλιννοστούντων και σε τμήματα ένταξης. Από το 2012 υπηρετεί ως Σχολικός Σύμβουλος Δημοτικής Εκπαίδευσης.

Έχει συμμετάσχει στην παραγωγή διδακτικού υλικού για παλιννοστούντες και αλλοδαπούς μαθητές, έχει επιμεληθεί βιβλία για την Ειδική Αγωγή και έχει υπάρξει κριτής εργασιών επιστημονικών συνεδρίων.

Εργασίες του έχουν ανακοινωθεί σε επιστημονικά συνέδρια και έχουν δημοσιευτεί στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

Τα επιστημονικά του ενδιαφέροντα εστιάζονται σε θέματα ειδικής αγωγής, διαχείρισης σχολικής τάξης και εκπαιδευτικής τεχνολογίας.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://isecurenet.sch.gr/portal/?p=2288