Σύντομο βιογραφικό και στοιχεία επικοινωνίας του Πρεσβευτή Αναστάσιου Παπά

Ο Αναστάσιος Παπάς γεννήθηκε στην Κοζάνη και ζει στη Θεσσαλονίκη. Είναι πτυχιούχος της Παιδαγωγικής Ακαδημίας Θεσσαλονίκης, του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης και του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογική σχολής του Α.Π.Θ. Μετεκπαιδεύτηκε στο Διδασκαλείο Δ. Γληνός του Π.Τ.Δ.Ε.-Α.Π.Θ.

Κατέχει δύο μεταπτυχιακούς τίτλους και είναι υποψήφιος διδάκτορας Θεολογίας Α.Π.Θ..
Σήμερα υπηρετεί ως Σύμβουλος Εκπαίδευσης στην Δι.Π.Ε. Πιερίας.

Έχει συμμετάσχει ως επιμορφωτής σε προγράμματα του ΥΠΑΙΘΑ και του ΙΕΠ και είναι επιμορφωτής Β΄ Επιπέδου για την αξιοποίηση των Νέων Τεχνολογιών στην εκπαίδευση.
Έχει ενεργή συμμετοχή σε διεθνή και εγχώρια επιστημονικά συνέδρια και ημερίδες με ανακοινώσεις, ενώ άρθρα του είναι δημοσιευμένα σε συλλογικούς τόμους και στο διαδίκτυο.

Συμμετείχε σε εθνικά και ευρωπαϊκά προγράμματα. Έχει υλοποιήσει προγράμματα Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικά και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης συμμετέχοντας σε δίκτυα σχολείων και σε προγράμματα με το Π.Τ.Δ.Ε. του Α.Π.Θ. και άλλων φορέων.

Email επικοινωνίας: papastasos@sch.gr

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://isecurenet.sch.gr/portal/?p=9274