Α συνάντηση Θεματικού Δικτύου Ασφάλεια στο Διαδίκτυο στα σχολείω της 3ης ΠΕ Σερρών-Σχολικός Σύμβουλος Αρμόδιος Τσιβάς

sxoleio12

Στο Εργαστήριο Η/Υ του 1ου Δ.Σ. Σερρών πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015, η πρώτη Επιμορφωτική Συνάντηση των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών, εννέα Δημοτικών Σχολείων της 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Σερρών, στο Διαπεριφερειακό Δίκτυο «Ασφαλές Διαδίκτυο».

Η Εισαγωγική Επιμόρφωση πραγματοποιήθηκε από τους Σχολικούς Συμβούλους Παρασκευά Απόστολο και Τσιβά Αρμόδιο μέλη της Συντονιστικής Επιτροπής και εστίασε στη φιλοσοφία και σκοποθεσία του Δικτύου και ακολούθησε γόνιμη συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων για την απρόσκοπτη προετοιμασία και οργάνωση των μελλοντικών δράσεων. Στη συνέχεια, συμφωνήθηκαν τα βήματα της συνεργασίας και επικαιροποιήθηκε το σχετικό χρονοδιάγραμμα ενεργειών.

Σέρρες, 14 Δεκεμβρίου 2015

Για το Διαπεριφερειακό Δίκτυο