Πρώτη ενημερωτική-επιμορφωτική συνάντηση υπευθύνων του Θεματικού Δικτύου «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο».

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Σύμφωνα με την υπ. αρ. 23657/10-11-2014 απόφαση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας κ Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας θα υλοποιηθεί η πρώτη ενημερωτική-επιμορφωτική συνάντηση των υπευθύνων εκπαιδευτικών των δεκαέξι (16) συμμετεχόντων σχολείων στο Θεματικό Δίκτυο «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο», στις 20 Νοεμβρίου 2014, στις 12.00-14.00 στο ΔΣ Αρναίας. Στην ενημερωτική συνάντηση θα είναι επιμορφωτής και ο Σχολικός Σύμβουλος της 2ης ΠΕ Κιλκίς Δρ. Παπαδόπουλος Πάρις και θα γίνει ενημέρωση των συμμετεχόντων για το Θεματικό Δίκτυο και στη συνέχεια θα συζητηθούν οι δράσεις που θα υλοποιήσουν οι εκπαιδευτικοί καθώς και η παροχή εκπαιδευτικού υλικού. Παρακαλούνται οι Διευθυντές να ενημερώσουν τους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς και να διευκολύνουν την μετακίνησή τους προχωρώντας σε όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις στα ωρολόγια προγράμματα σπουδών για την εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://isecurenet.sch.gr/portal/?p=74