Στοιχεία επικοινωνίας και σύντομο βιογραφικό της Πρεσβευτού Λαζαρίδου Ισαΐα

ΣΥΝΤΟΜΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

Η Λαζαρίδου Ισα?α είναι Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ 60 στο 3ο ΠΕΚΕΣ Κ. Μακεδονίας. Είναι απόφοιτος της Σχολής  Νηπιαγωγών Θεσσαλονίκης και του Τμήματος Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του ΑΠΘ. Είναι κάτοχος δεύτερου Πανεπιστημιακού πτυχίου του ΠΑΝΤΕΙΟΥ Πανεπιστήμιου Πολιτικών και Κοινωνικών Επιστημών – Τμήμα Δημόσιας Διοίκησης. Έχει Δίπλωμα διετούς μετεκπαίδευσης στη «Επιστήμες της Αγωγής» του  Διδασκαλείου Νηπιαγωγών του Α.Π.Θ.

Είναι κάτοχος δύο Μεταπτυχιακών τίτλων  Σπουδών: 1. Στη «Διοίκηση Εκπαιδευτικών Μονάδων» του Τμήματος «Σπουδές στην Εκπαίδευση»  του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου και 2. Μεταπτυχιακού Διπλώματος στη «Γνωστική Ανάπτυξη» στο «Διαπανεπιστημιακό – Διατμηματικό   Πρόγραμμα Σπουδών του Α.Π.Θ και του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας.  Υπηρέτησε ως Προϊσταμένη Εκπαιδευτικών Θεμάτων στην Α/θμια Εκπαίδευση Ημαθίας, αλλά και ως Σχολική Σύμβουλος στην 60η Περιφέρεια Δυτικής Θεσσαλονίκης.

Έχει ανακοινώσεις σε πολλά συνέδρια και δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά.

Λαζαρίδου Ισαΐα

ΣΕΕ ΠΕ 60